• İletişim: 0532 263 83 64
  • E-Mail
  • atakan@horasan.web.tr
  • Çalışma Saatleri: 08:30-18:30

Baskı Kataloglarımız

  • Home
  • /
  • Baskı Kataloglarımız

Desen Katalog

Desen_Katalogumuz_2017

Pattern Katalog

DipTech dijital baskılı projeler için desen seçimi DipTech’in Pattern Catalog‘undan da yapılabiliyor.

DipTech’in Pattern Catalog’unda 100 farklı vektör desen mevcuttur. Bu desenler arasından müşterilerin seçtiklerini DipTech Camın-içine-Dijital Seramik Baskı Merkezimiz bünyesindeki tasarımcılarımız, müşterilerin tercihlerine uygun olarak renklendirerek sayısız alternatifler oluşturabilmektedir.

DipTech teknolojisiyle cam üzerinde çok renkli desenlerin yanı sıra, tek renkli fakat dokulu desenler de oluşturmak mümkündür.

Dip-Tech_Pattern_Catalog

Interiori Katalog

DipTech dijital baskılı projeler için desen seçimi DipTech’in INTERIORI görsel arşivinden yapılabiliyor.

DipTech’in INTERIORI görsel arşivinde halen 52 adet ahşap ve mermer, doğal taş, vb., doğal malzeme imitasyonları ve diğer dekoratif görseller mevcuttur. DipTech Camın-içine-Dijital Seramik Baskı Merkezimiz bünyesindeki tasarımcılarımız, müşterilerin ihtiyaçlarına göre bu görselleri, dublikasyonlarını yaparak doku geçiş ve sürekliliklerini bozmadan ölçülendirebiliyorlar.

Mimar ve tasarımcılara ilham kaynağı olmak için yaratılmış olan INTERIORI dokuları, iç ve dış mekan uygulamalarında kullanılabilir. Önerilen iç mekan uygulamaları arasında mutfak dolap arası duvar kaplama cam plakaları, duş kabinleri, ofis bölücüleri, cam kapılar, masa tablaları, desk, banko ve barlar, dolap kapakları, asansör kabinleri, her türlü seperasyon ve duvarlar, vb. yer almaktadır.

Cama dijital baskı ile yapılan INTERIORI dokuları, doğal malzemelerine kıyasla daha hafif, yüzeyleri daha dayanıklı, daha uzun ömürlüdürler ve bakım gerektirmezler.

Interiori__Katalog2017

Dip-CMiX

DipTech dijital baskılı projeler için renk seçimi Dip-CMiX renk kartelasıyla yapılabiliyor.DipTech dijital baskılı projeler için renk seçimini kolaylaştıran Dip-CMiX renk kartelasında 135 renk tanımlanmış ve Pantone – Ral muadilleri de belirtilmiştir. Özellikle yüksek metrajlı projelerde kullanılır. 

Dip-CMiX, DipTech’in seramik bazlı camla birlikte temperlenen boyalarının baskı öncesi karışımla yapılabilecek renk tonlarının bir bölümünün içermektedir. DipTech renkleri bu kartelayla sınırlı değildir.

Dip-Energy

DipTech dijital baskıyla camlara kazandırılan görselliğin ötesindeki fonksiyonellik Dip-Energy yazılımıyla hesaplanabiliyor.

Mimarlar ve tasarımcılar projeleri konsept ve tasarım aşamasındayken, DipTech dijital baskılı cam kullandıkları taktirde projenin enerji performansını ne kadar artırabileceklerini hesaplayıp, tasarım ve diğer malzeme seçim kararlarını verebilirler.Dip-Energy ile, mimari projelerdeki DipTech dijital baskıların Güneş Isısı Kazanç Katsayıları (SHGC) ve Görünür Işık Geçirim Yüzdeleri (%T) hesaplanabiliyor. Bu sayede mekanların gün ışığından yararlanma ihtiyacı ile ısıtma ve soğutma ihtiyaçları optimize edilebiliyor. Dip-Energy yazılımı, DipTech boyasının bütün renk ve uygulama parametrelerine göre kalibre edilmiştir. Her farklı desenin performansını farklı renk seçenekleri için de hesaplamak mümkündür.Dip-Energy’yi ücretsiz kullanmak için, DipTech Camın-içine-Dijital Seramik Baskı Merkezi’nden şifre ve kullanıcı adı almanız gereklidir.

Mimarlar ve tasarımcılar bir kez kayıt olarak, bu eğitim gerektirmeyen, çok dilli ve kullanıcı dostu web tabanlı aracı kullanabilir, farklı tasarımlarının performanslarını uygulama öncesinde bu yazılımla test edebilirler.

Web tabanında programın kullanım kılavuzu da mevcuttur, DipTech Camın-içine-Dijital Seramik Baskı Merkezimizden ücretsiz destek ve eğitim de alınabilir.

Şifre ve kullanıcı adı almak için atakan@horasan.web.tr ;

العربيةEnglishTürkçe