22
Şub

Dip-Energy

DipTech dijital baskıyla camlara kazandırılan görselliğin ötesindeki fonksiyonellik Dip-Energy yazılımıyla hesaplanabiliyor.

Mimarlar ve tasarımcılar projeleri konsept ve tasarım aşamasındayken, DipTech dijital baskılı cam kullandıkları taktirde projenin enerji performansını ne kadar artırabileceklerini hesaplayıp, tasarım ve diğer malzeme seçim kararlarını verebilirler.Dip-Energy ile, mimari projelerdeki DipTech dijital baskıların Güneş Isısı Kazanç Katsayıları (SHGC) ve Görünür Işık Geçirim Yüzdeleri (%T) hesaplanabiliyor. Bu sayede mekanların gün ışığından yararlanma ihtiyacı ile ısıtma ve soğutma ihtiyaçları optimize edilebiliyor. Dip-Energy yazılımı, DipTech boyasının bütün renk ve uygulama parametrelerine göre kalibre edilmiştir. Her farklı desenin performansını farklı renk seçenekleri için de hesaplamak mümkündür.Dip-Energy’yi ücretsiz kullanmak için, DipTech Camın-içine-Dijital Seramik Baskı Merkezi’nden şifre ve kullanıcı adı almanız gereklidir.

Mimarlar ve tasarımcılar bir kez kayıt olarak, bu eğitim gerektirmeyen, çok dilli ve kullanıcı dostu web tabanlı aracı kullanabilir, farklı tasarımlarının performanslarını uygulama öncesinde bu yazılımla test edebilirler.

Web tabanında programın kullanım kılavuzu da mevcuttur, DipTech Camın-içine-Dijital Seramik Baskı Merkezimizden ücretsiz destek ve eğitim de alınabilir.

Şifre ve kullanıcı adı almak için atakan@horasan.web.tr ;